Na štart sa u nás chystá ďalšia televízia. S podporou zo zahraničia

Na Slovensku môže začať vysielať ďalšia televízia s celoplošnou licenciou.

 

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Uverejnilo: LifeTv

Napísali o nás: http://medialne.etrend.sk/televizia/na-start-sa-u-nas-chysta-dalsia-televizia-s-podporou-z-usa.html

Na Slovensku môže začať vysielať ďalšia televízia s celoplošnou licenciou. Oprávnenie od licenčnej rady získala Life TV, za ktorou stojí rovnomenná eseročka. Jej vlastníkom je občianske združenie Mládež pre Krista – Slovensko.

Podľa pridelenej licencie bude väčšinu vysielania novej televízie tvoriť náboženský obah – má mať viac ako 72-percentný podiel. Zvyšok štruktúry vyplní hudba a necelých päť percent pripadne na dokumenty, uviedol v žiadosti vysielateľ - kresťanská misijiná organizácia so sídlom v Prešove.

„Začiatok vysielania plánujeme v čase od júna do septembra. Pokiaľ prípravy – technické a programové – pôjdu bez problémov, je možné, že to bude už spomínaný jún 2016,“ povedal pre Mediálne.sk riaditeľ Life TV Miloš Ferenc. 

Projekt Life TV už má aj svoju webstránku, kde sa hlásia tvorcovia k náboženským hodnotám. „Televízia Life TV prichádza na slovenský mediálny trh preto, aby každá domácnosť mala možnosť počuť evanjelium Ježiša Krista a jej členovia mohli uveriť v Neho, vzývať Jeho meno a byť zachránení pre večný život,“ píše združenie. 

Ako dopĺňa M. Ferenc, spolupracovať budú s kresťanskými organizáciami a cirkvami, ktoré pôsobia v mediálne sfére. „Chceme vytvoriť jednoduchý program, ktorý si dokáže pozrieť každý človek. Snažíme sa vytvárať relácie nenáročné na sledovanosť, ktorých posolstvo dokážeme prijímať pri práci alebo v čase oddychu. Túžime po tom, aby sa diváci pri sledovaní Life TV cítili dobre a program chceme prispôsobiť tak, aby si ho s radosťou pozrelí mladí, dospelí, ale aj staršia generácia.

“Medzi reláciami uvedenými na webe televízie je napríklad denný formát Dnes, zvyšok štruktúry má patriť krátkym dokumentom, prednáškam, chválam, záznamom z konferencií a videoklipom kresťanských skupín. Ako modetárorov uvádza Life TV Jana Hudačeka, Marianu Dodekovú a Zlaticu Dolnú. 

Hoci v pridelenej licencii od regulátora má vysielateľ ako spôsob šírenia uvedenú len formu DVB-T, zámer má spočiatku iný. „V prvom rade sa chceme zamerať na to, aby sme dostali náš signál ku káblovým operátorom. Takisto budeme vysielať cez internet. To sú prvé dve priority. DVB-T je vízia, pretože finančné podmienky na šírenie signálu sú výrazne náročnejšie,“ načrtol M. Ferenc. 

Mládež pre Krista – Slovensko neuvádza presný rozpočet projektu, združenie však televíziu zastrešuje vo vlastnej réžii organzačne aj finančne. Prostriedky na nákup techniky získali podľa M. Ferenca aj vďaka projektom a podpore partnerov, ľudí, ktorí sa podieľajú na príprave televízie, platí združenie z vlastných zdrojov. 

„Aktuálne, ako máme aj uvedené na webe, nás jednorazovo podporil jeden zbor z USA menšou sumou, ktorá nám pomohla pri nákupe kamier, statívov, strižne a svetiel. Druhú podporu sme dostali od Foundation For Nation. Je to organizácia, ktorá podporuje len projekty Mládeže pre Krista vo svete a náš projekt ich zaujal. Preto sme mohli začať reálne uvažovať o nákupe potrebnej techniky pre vysielaie a rozvíjať víziu televízie,“ doplnil

M. Ferenc. 

Sleduj LifeTv aj an Socialnych sietiach

PRIHLÁSTE SA NA ODBER

– Nový obsah v archíve 
– Program LifeTv
– Aktuality a zaujímavosti