1. správa o Life Tv

Tak ako sme sľúbili, píšeme túto  správu, aby sme  vás informovali, ako pokračujeme s prípravou televízie Life Tv.

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Napisal: Vlasťo Bena

Tak ako sme sľúbili, píšeme túto  správu, aby sme  vás informovali, ako pokračujeme s prípravou televízie Life Tv.

Znovu sa chceme veľmi srdečne poďakovať za vašu modlitebnú ale aj finančnú podporu, lebo bez nej by sme projekt kresťanskej televízie na Slovensku nemohli rozbehnúť. 

Takže čo sa udialo za posledné 4 mesiace.   

Na Slovensku sme organizovali už 17. ročník kresťanského hudobného festivalu Campfest, na ktorý tohto roku prišlo 6400 ľudí. Vďaka vašej podpore a podpore z nadácie YFCI Foundation for the Nations a ešte jedného amerického zboru, sme mohli toho roku prvýkrát samostatne natáčať celý festival a nahrávky z tohto festivalu môžme použiť v rozbjehajucej sa televízii. Čiže prvé týždne po tom, ako nám došli peniaze z nadácie, sme sa snažili nakúpiť televíznu techniku, ktorou by bolo možné natáčať festival Campfest. Podarilo sa nám natočiť celý záznam festivalu v kvalite ako mám doposiaľ nikto nedodal.

Pracovali sme na zriadení webovej stránky www.lifetv.sk, na ktorú sme umiestnili víziu projektu a začali sme rozbiehať aj televízny archív.

Rozbehli sme tím externistov, ktorí sa rozhodli dobrovoľne spolupracovať na rozbehnutí televízie. Zamestnalí sme 5 ľudí na plný úväzok. Dvoch kameramanov a strihačov, jedného zvukára, jednu produkčnú manažérku, ktorá má na starosti programovu štruktúru a výkonného riaditeľa, ktorý má na starosti rozbeh celej televízie. 

Zriadili sme televíznu programovu radu, ktorá sa skladá z ľudí, ktorí vedu kresťanské mediálne organizácie na Slovensku a ktorí nám budú dodávať do vysielania program, ktorý vo svojich štúdiách vyrobia. Táto rada tvorí programovú štruktúru na základe vízie, ktorú máme s touto televíziou.

Momentálne robíme všetky kroky k tomu, aby sme pripravili podklady pre schválenie televíznej licencie. K tomu sme potrebovali zaregistrovať ochrannú známku Life Tv,  vytvoriť programovú štruktúru a zriadiť obchodnu spoločnosť, ktorá bude vlastniť licenciu na televízne vysielanie. Podľa zákona o televíznom vysielaní môže licenciu získať iba obchodná spoločnosť.

V našich štúdiách sa momentálne pripravuje program do vysielania. Strihajú sa už natočené materiály, natáčame nové relácie, hľadáme dobrých moderátorov a scenáristov.    

Momentálne riešime priestory pre televíziu a Pán Boh nam požehnal priestory, ktoré sú vyrobené z lodných kontajnerov. Spoločnosť, ktorá vlastni tieto kontajnery postavila na Slovensku jeden z najväčších futbalových štadiónov. Počas výstavby pre futbalový tím dala postaviť kontajnerový komplex,  v ktorom mali počas výstavby svoje zázemie. Po roku tento komplex bol pre nich nepotrebný a my sme sa dozvedeli, že ho chcú odpredať. Na stretnutí s majiteľom spoločnosti sme sa dohodli, že nám ho odpredaju a že my máme navrhnúť cenu, ktorú sme ochotní za to dať. Po niekoľko týždňových modlitbách sme prijali od Pána Boha cenu, ktorú máme za komplex ponúknuť.  Bola to cena 65 000 eur aj s prevozom kontajnerov a následným zmontovaním. Po zistení ceny prevozu a montáže zostála cena na odkúpenie 40 000 €. Cela budova, ktorej rozmer je 26,5 krát 13,5 m a má dve podlažia má hodnotu viac ako 200 000 €. Problém bol ten, že 40 000 € sme nemali. Mali sme iba prísľub jedného človeka, že sa bude modliť akým spôsobom by sme mohli túto vec prefinancovať.  Napísal som im email, že im ponúkame cenu 40 000 €. Rozpísal som im čo všetko robíme a o čom je naša služba. 

Zázrak bol v tom, že hneď na druhý deň mi zavolali, že nás podporia a že nám za túto cenu budovu odpredaju. Zároveň človek, ktorý vravel, že sa bude modliť akým spôsobom môžme túto budovu prefinancovať sa rozhodol, že nám s tým pomôže. Vidíme v tomto otvorené dvere a veríme, že Pán Boh má s touto televíziou na Slovensku a v Čechách veľký zámer.

Je pred nami ešte veľa práce, potrebujeme múdrosť, ako sa správne rozhodovať pri rôznych rokovaniach v mediálnej sfére, ktorá nestojí na kresťanských zásadách. Najbližšie nás čaká rokovanie s firmou, ktorá nám zriaďuje vysielací server a bude sa starať o distribúciu vysielania.

Modlíme sa, aby sme mohli zamestnať ďalších troch ľudí. Potrebujeme ešte jedného strihača a kameramana ak tiež potrebujeme jedného moderátora na plný úväzok.

Potrebujeme pokryť náklady na prvý rok vysielania, kým sa nerozbehne možnosť financovania televízie cez reklamu a vytvori sa finančné zázemie cez podporovateľov. Tieto veci sa dajú riešiť až po spustení televízneho vysielania. A preto budeme potrebovať na rok financie, ktoré pokryjú naše náklady. 

Veríme, že Pán Boh má s touto službou svoje plány. Doposiaľ nám otváral dvere, tak veríme, že ich nikto nebude môc zavrieť a že cela táto služba prinesie do našich krajín veľké požehnanie.

Prosíme vás modlite sa za nás, aby nás Pán Boh viedol, aby sa vo všetkom tom čo sme začali naplnil Boží plán, aby sme sa rozhodovali podľa Božej vôle, aby ľudia mohli byť s spasený a Pán Boh oslavený.

Ešte raz vám chceme poďakovať, že ste sa stali súčasťou tejto služby a veríme, že takto spoločne zachránime ešte veľa životov pre večnosť.

Pokiaľ by ste chceli podporiť túto službu aj finančne, viac informácií o tom ako nás podporiť nájdete na https://www.lifetv.sk/financovanie-a-podpora/.

Sleduj LifeTv aj an Socialnych sietiach

PRIHLÁSTE SA NA ODBER

– Nový obsah v archíve 
– Program LifeTv
– Aktuality a zaujímavosti