Čo robia eMPéKáči…?

V marci sme spolu boli veľa. Veľa sme sa nasmiali na celoslovenskej porade. 

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Napísala: Lucka Šmelíková

Milí priatelia, dnešné správy budú viac o nás – o tíme, ktorý v MPK pracuje. V marci sme spolu boli veľa. Veľa sme sa nasmiali na celoslovenskej porade. Každý deň sme sa „tolerovali“ na spoločnom mega-multifunkčnom pracovisku Ranč Kráľova Lehota. Spolu sme kládli polystyrén a osb-dosky za spoločného hlučného spevu hitov od výmyslu sveta na brigáde v kontajnerovej budove. A spolu sme sa vybrali do civilizácie – dokonca do hlavného mesta! Zúčastnili sme sa Konvokácie národov v Bratislave, aby sme načerpali povzbudenie pre svoje osobné životy, nahrali video záznam z konferencie pre LifeTv a predávali naše tričká, knihy a CD v MPK shope (čítaj /šope/, rozumej obchod, nie hospodársku budovu).

Čo robia MPK-či na celoslovenských poradách? No konkrétne na tejto, marcovej, sme spolu hĺbali a dumali nad biblickými veršami, ktoré sme si na tento rok „vylosovali“ pre každú službu a tím. Modlitby, chvály, zdieľanie, diskusia o pracovnom poriadku, vynikajúci obed a cesta autom s ôsmymi podpichujúcimi sa kolegami. To by ste museli zažiť...

Čo robia MPK-či v rozostavanej kontajnerovej budove v Kráľovej Lehote? No predsa podlahu a strechu! Zišiel sa nás povzbudivý počet a podarilo sa nám spraviť kus dobrej roboty. Máme totiž riadnu motiváciu: už pár týždňov sú pre nás budovy Ranča v Kráľovej Lehote naozaj tesné a my sa učíme, že nahrávanie televízneho programu, kancelárska práca, poradenstvo, modlitby, upratovanie, plánovacie porady a obsluha hostí v podaní 15-tich MPK-čov (a nevyspytateľného počtu návštevníkov) v jednom čase na jednom mieste vôbec nie sú nezlučiteľné... ak sa inak nedá. Aspoň sme si v tíme bližší. 🙂 Ale stavba kontajnerovej budovy je pre nás nádejou, že sa to bude dať inak. Už sa nevieme dočkať novej konferenčnej sály, televízneho štúdia, miestností na poradenstvo, kancelárií a nových toaliet na CampFeste! Stavba bude pokračovať tak rýchlo, ako budú naše sily a finančné prostriedky stačiť. Preto, ak by ste nás chceli finančne podporiť a umožniť tým jej dokončenie, budeme vám neskonale vďační!

Okrem slovenských MPK-čov privítal Ranč v Kráľovej Lehote v marci návštevu tímov z Čiech, Maďarska, Poľska, Srbska, Chorvátska, Rumunska, Holandska a Kanady na stredoeurópskom stretnutí vedúcich Mládeže pre Krista. Stretnutie bolo plné nádherných svedectiev o šírení Božieho kráľovstva v rôznych krajinách.

A samozrejme, aj tento mesiac sme na Ranči mali naše pravidelné akcie: víkend Nová DNA – kresťanské poradenstvo, kde sa stretlo 96 ľudí na téme „Pravý živý Boh vs. Modlárstvo“ a Školu Nová DNA, kde bolo 136 ľudí, na tému „Otcovo srdce“.

Aj naši kolegovia z LifeTv tento mesiac usilovne pracovali – nahrávali ďalšie série relácií Dnes s hosťom a Worship s kapelou. Dnes s hosťom je talkshow so služobníkmi z rôznych cirkví, oblastí pôsobenia a z rôznych kútov Slovenska – s ľuďmi, ktorí majú čo povedať. A náš zvedavý moderátor to z nich vždy vytiahne. Worship s kapelou hovorí v názve sám za seba – 45 minútové pásmo piesní a svedectiev vždy s inou slovenskou kapelou. Tieto relácie a záznam z Konvokácie národov v Bratislave budete môcť vidieť na LifeTv už čoskoro.

Milí priatelia, ďakujeme vám za vaše modlitby a podporu!

Číslo účtu MPK na Slovensku:

1463201858/0200, IBAN: SK82 0200 0000 0014 6320 1858

BIC: SUBASKBX

Číslo účtu MPK v Čechách: 228069709/0300

 

LEGENDA:

MPK-áč /čítaj empekáč/ = pracovník Mládeže pre Krista alebo pekáč s obrubou v tvare písmena M

MPK-akčka /čítaj empékačka/ = pracovníčka Mládeže pre Krista alebo Mladá Pekná Kačka

 

Lucka Šmelíková

Sleduj LifeTv aj an Socialnych sietiach

Scroll to top

UMELECKÉ KOVAČSTVO
www.UKOVMI.sk

Práca so železom je vášeň!