My sme skutočne soľou zeme…

Čo som si uvedomila na CampFeste? Že sme naozaj soľou zeme! Tak dodaj zemi tú chuť neba. Neboj sa. Prinášaj svetlo do temnôt. Božie kráľovstvo sa šíri od srdca k srdcu. Kto iný, ako my?!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Napísala: Anička Vrhelová

 

„Vy ste soľ zeme. Ak soľ stratí slanú chuť, čím ju osolia? Už nie je na nič súca, len ju vyhodiť, aby ľudia po nej šliapali. Vy ste svetlo sveta.“ (Matúš 5:13-14)
Čo je CampFest? Čo všetko sa tam dialo? To si prečítaj v predchádzajúcom článku. Dnes chcem totiž písať o niečom inom. O atmosfére tohto obrovského kresťanského festivalu, na ktorý tentokrát prišlo 6 600 ľudí. Väčšina mladých. O čo hlavne šlo? Modliť sa za premenu. Ako sme to robili? Takto. Celú hymnu CampFestu 2018 si pusti tu.

 

Premieňaj naše srdcia
nech sme ti podobní
Premieňaj cez nás mestá
nech je tu radosť žiť

Premieňaj celý národ
príď tvoje kráľovstvo
Premieňaj skrze nás
krajiny naokolo

Na CampFeste som si uvedomila, že sme naozaj soľou zeme. A ako spieva Lydka Rišová vo svojejvianočnej piesni Láska nekonečná: „Prišiel spasiť tých, ktorí uveria. Je čas na nás... On chce žiť v nás.“ Ja k tomu pridávam jedno veľké Amen. „Je čas na nás.“

Je až neuveriteľné, koľko mladých dnes chváli Boha. Koľko ich vytvára rôzne projekty, či už na Slovensku, či v Čechách. Projekty, ktoré majú ďalších povzbudiť k tomu, aby hľadali Boha. Koľko je prednášok o vnútornom uzdravení a koľko času dokážu odhodlaní mladí investovať do puberťákov, aby sa nestratili vo svete, ktorý ponúka VŠETKO a ani my „dospelí“ často nevieme, čo z toho máme prijať a na čo povedať: „NIE, ďakujem!“

Z CampFestu si odnášam obrovské povzbudenie. Zjednocujeme sa. Ožívame. Horíme. A chceme zapaľovať ďalších. My sme soľou zeme. A preto vyzývam každého z vás. Každého, komu horí srdce pre Krista. „Osoľte to“ všade, kam pôjdete. Roznášajte svetlo. Božie kráľovstvo sa šíri od srdca k srdcu.

A tak ak v sebe cítiš niečo, niečo, čo ťa dvíha zo stoličky, niečo, čo ti hovorí: „Napíš text, zlož hudbu, napíš článok alebo sa proste „len“ choď pozdieľať so spolužiakmi o tom, čo prežívaš,“ choď! Choď a šír svojím spôsobom tú najúžasnejšiu správu sveta, správu o tom, že láska na kríži zlomila hriech, šír evanjelium. A ak sa bojíš, upri svoj zrak na Neho. Povedz si: „Pre teba áno, pošli ma, pôjdem!

Ohlásim zajatým slobodu, zlomeným nádej dám.“

Kašli na to, čo si o tebe pomyslia ostatní. Kašli na to. Choď a poslúchni to volanie. Nečakaj na to, kým si budeš pripadať SÁM PREMENENÝ. Pretože okolie môžeš premieňať zároveň so sebou. Na

Danielovej Generácii to vysvetľovala Albínka Beňová. ‚PREMENIŤ:‘ neznamená, že premením úplne najskôr seba a potom ostatných, ale že sa navzájom zároveň premieňame. Je to proces, ktorý hádam nikdy neskončí. „Asi až vo večnosti,“ smiala sa. Hlavné je chcieť. Chcieť byť bližšie Bohu. Chcieť viac dávať ako brať (ono to potom dostanete späť ani nechápete ako). A tak umenšovaním seba vyvyšujem Krista. No vážení, a potom sa dejú veci!

Veci okolo nás sa začnú meniť. Tak poď a urob ten krok viery. Ten krok do neznáma. Ten krok, kedy možno jediný, kto ti bude rozumieť, bude Kristus. Ale to nevadí. Lebo ak sa ty rozhodneš vykročiť za tým volaním a niečo zo seba vymáčknuť, byť tým svetlom a soľou, už nie si sám. A ja už nie som sama. Už sme dvaja. A to stačí.

A prečo sa nechať premeniť? Pretože cez nás môže Boh premeniť svet. Kto sme? Generácia, ktorá povstáva. Mladá generácia, ktorá nechce sedieť so založenými rukami.

Možno máš niekedy pocit, že to nemá zmysel, pretože každý tvoj čin je maličkosť, ale na to ti teda niečo poviem kamarát, respektíve Matka Tereza na to niečo povedala: „Všetko, čo robíme, je kvapka v oceáne, ale ak to nebudeme robiť, tá kvapka bude navždy chýbať.“

Tak poď do toho so mnou. Chyť tú gitaru do ruky, napíš prvé slová povzbudenia, choď za babičkou a povedz jej, čo Boh robí v tvojom živote. Ty vieš, čo máš robiť, ten hlas počuješ často. Tak povedz:

„Pre teba áno. Za tebou pôjdem!“

VY STE SOĽOU ZEME! VY STE SVETLO SVETA!

CEZ NÁS MÔŽE BOH PREMENIŤ CELÝ SVET...

Sleduj LifeTv aj an Socialnych sietiach

Scroll to top

UMELECKÉ KOVAČSTVO
www.UKOVMI.sk

Práca so železom je vášeň!