• DNES
 • Séria 1
 • Séria 10 (2018)
 • Séria 11 (2018)
 • Séria 12
 • Séria 2 (2016)
 • Séria 3 (2016)
 • Séria 4 (2016)
 • Séria 5 (2016)
 • Séria 6 (2017)
 • Séria 7 (2017)
 • Séria 8 (2017)
 • Séria 9 (2018)
 • Séria CF17

DNES: Stanislav Kocka – modlitba základom života s Bohom

Príbeh Stanislava Kocku, ako ho Boh viedol stať sa evanjelickým farárom a vedúcim modlitebného spoločenstva Evanjelickej cirkvi. Tiež sa dozvieme, ako si nás Boh môže použiť aj bez skúseností a prečo je modlitba základom života s Bohom.

DNES: Tibor Farkaš st. – pastor v AC Košice

Príbeh Tibora Farkaša staršieho, ako ho Boh viedol byť súčasťou pastorského tímu a teda byť jeden z pastorov Apoštolskej cirkvi v Košiciach. Tiež sa dozvieme, ako život viery rodičov vie ovplyvniť ich deti a ako Boh formuje ľudí do povolania, ktoré pre nich má.

DNES: Tibor Farkaš ml. – vedúci mládeže a chvál v AC Košice

Príbeh Tibora Farkaša mladšieho, ako ho Boh viedol stať sa jednym z vedúcich mládeže a chvál v Apoštolskej cirkvi v Košiciach. Tiež sa dozvieme, čo znamená rásť s Bohom a ako služba a spoločenstvo pomáha človeku zotrvať vo viere.

DNES: Peter Ruščin – pastor Apoštolskej cirkvi v Prešove

Príbeh Petra Ruščina, ako ho Boh viedol stať sa pastorom Apoštolskej cirkvi v Prešove popri práci vysokoškolského učiteľa. Tiež sa dozvieme, čo je náplňou každodennej práce pastora, jeho pastorálnej činnosti, ale aj, aké je to mať Božiu priazeň.

DNES: Peter Podlesný – blog pre mužov (muzom.sk)

Príbeh Petra Podlesného, ako ho Boh viedol venovať sa ľuďom v pozícii osobného trénera a zároveň cez blog pre mužov muzom.sk a podcast. Tiež sa dozvieme, čo pre neho obnáša byť osobným trénerom, prečo je dôležité starať sa aj o svoju fyzickú kondičku a prečo je dôležité mať v živote iniciačný moment.

DNES: Pavol Šiška – remeslo s drevom

Príbeh Pavla Šišku, ako ho Boh viedol venovať sa remeslu s drevom a založiť si vlastnú firmu, kde dáva priestor aj druhým rozvíjať svoje talenty. Tiež sa dozvieme, ako rýchlo sa dá postaviť malý drevodom a prečo už netreba stavať veľké domy.

DNES: Pavol Koneval – Spoločenstvo Dobrého Pastiera

Príbeh Pavla Konevala, ako ho Boh viedol do služby mladým ľuďom v Spoločenstve Dobrého Pastiera, kde je súčasťou vodcovského tímu a vedúci chvál. Tiež sa dozvieme, ako vie spoločenstvo cirkvi zmeniť život a pomáhať vo viere.

DNES: Martin Jurčo – aký charakter by mal mať kazateľ

Príbeh Martina Jurča, ako ho Boh viedol stať sa kazateľom zboru Cirkvi Bratskej v Starej Turej a neskôr zboru v Prešove, kde slúži doteraz. Tiež sa dozvieme, aký charakter by mal mať kazateľ a čo by mali kresťania robiť, aby malo evanjelium presah do prostredia, kde sa nachádzajú.

DNES: Tonka a Jaroslav Kuševovci – o realite duchovného boja

Príbeh Tonky a Jaroslava Kuševovcov, ako ich Boh viedol do služby kresťanského poradenstva a Jara ako pastora Apoštolskej cirkvi v Humennom. Tiež sa dozvieme niečo o realite duchovného boja a prečo je strach veľkým nepriateľom.

DNES: Ján Brozman – duchovný život s prácou v letectve v armáde

Príbeh Jána Brozmana, ako ho Boh viedol slúžiť v ECAV na rôznych pozíciách, vrátane dozorcu cirkevného zboru Obišovce a neskôr generálneho dozorcu ECAV. Tiež sa dozvieme, ako sa dá spojiť duchovný život s prácou v letectve v armáde a aké sú výzvy v cirkvi, ktorým musí cirkev čeliť.

DNES: František Miháľ a Peter Stalmach – charitatívny projekt Polievka pomoci

Príbeh Františka Miháľa a Petra Stalmacha, ako ich Boh viedol založiť charitatívny projekt Polievka pomoci v Bardejove, ktorý pomáha rodinám v núdzi. Tiež sa dozvieme, ako tento projekt funguje, ako sa dá zapojiť a prečo je dôležité mať v tom všetkom hlavne radosť.

DNES: Eva Turáková – súkromná spojená škola pre autistov

Príbeh Evy Turákovej, ako ju Boh viedol založiť súkromnú spojenú školu pre autistov v Prešove, kde pôsobí ako riaditeľka školy. Tiež sa dozvieme, prečo nás ľudia s hendikepom zachraňujú, čo všetko obnášalo založiť takúto školu a ako v nej funguje vyučovanie.