• DNES
 • Séria 1
 • Séria 10
 • Séria 11
 • Séria 2
 • Séria 3
 • Séria 4
 • Séria 5
 • Séria 6
 • Séria 7
 • Séria 8
 • Séria 9
 • Séria CF17

DNES: Marián Damankoš – riaditeľ Evanjelickej školy

Príbeh Mariána Damankoša, ako ho Boh viedol pracovať v školstve, kde momentálne pôsobí ako riaditeľ Evanjelickej spojenej školy v Prešove. Tiež sa dozvieme, prečo je učiteľstvo dlhodobým, ak nie celoživotným, povolaním a ako vyzerá bežný deň riaditeľa školy.

DNES: Ľuboš a Božena Klimekoví – Domov na polceste

Príbeh občianskeho združenia Domov na polceste, ktorí založili Božena a Ľuboš Klimekoví, kde sa venujú mladým dospelým v ohrození. Tiež sa dozvieme, v čom je rozdiel medzi nimi a detskými domovami a prečo je častokrát náročené pre mladých ľudí po odchode z detských domov fungovať v bežnom svete.

DNES: Ľubomír Badiar II. – Projekt Samaritán v Košiciach

Druhá časť životného príbehu Ľubomíra Badiara, ako ho Boh viedol do služby ľuďom bez domova v Centre pomoci bezdomovcom: Samaritán v Košiciach. Tiež sa dozvieme, čo znamená evanjelium v akcii a aká je výzva pre cirkev v dnešnej dobe.

DNES: Ľubomír Badiar I. – Projekt Samaritán

Prvá časť životného príbehu Ľubomíra Badiara, ako prežíval svoju umeleckú stránku osobnosti, ale aj ako prekonali s manželkou manželskú krízu. Tiež sa dozvieme, čo sú to momenty premeny a prečo je potrebné otvárať sa druhým, a žiť v komunite.

DNES: Katarína Pončáková – Kompas, KPM

Príbeh Kataríny Pončákovej, ako ju Boh viedol do služby v tréningovom centre Kompas, kde vedie Konferenciu pracovníkov s mládežou (KPM). Tiež sa dozvieme, čo tvorí KPM tak výnimočným, pre koho je určené, ale aj, čo chýba mladým vedúcim na Slovensku.

DNES: Dominika Gurbaľová – ako ju Boh povolal spievať chvály

Príbeh Dominiky Gurbaľovej, ako ju Boh povolal spievať chvály a prostredníctvom nich slúžiť po celom Slovensku na rôznych miestach. Tiež sa dozvieme, ako tvorí piesne, kde rada spieva a čo by chcela vidieť na worshipovej scéne.

DNES: Alexandra Motyľová – služba Heart to heart

Príbeh Alexandry Motyľovej, ako ju Boh viedol do služby mladším dievčatám, kde momentálne vedie dievčenské večery – Heart to heart. Tiež sa dozvieme, s čím často zápasia mladí ľudia a ako sa dá žiť naša viera tam, kde sme.

DNES: Pavol Kadlec a Marek Abrman

Príbeh Pavla Kadleca a Mareka Abrmana, ako ich Boh povolal do služby s mladými ľuďmi aj prostredníctvom KECY kempov. Okrem iného sa dozvieme, čo potrebujú mladí ľudia v Trenčíne a tiež, čo sú to KECY kempy a pre koho sú.

DNES: Alexander Erdélyi

Príbeh Alexandra Erdélyiho, ako ho Boh povolal do služby distribuovania Biblie a kresťanskej literatúry po celom Slovensku. Okrem iného sa dozvieme, ako to bolo s distribuovaním kníh počas komunizmu a tiež, čo je to kníkupectvo na kolesách.

DNES: Martina Belejová

Príbeh Martiny Belejovej, ako ju Boh povolal do služby vo vodcovskom tíme v spoločenstve Martindom v Bratislave. Okrem iného sa dozvieme, akým spôsobom môže Boh komunikovať svoju vôľu pre náš život a tiež, aké služby vedie Martindom.

DNES: Štefan Esztergályos

Príbeh Štefana Esztergályos, ako ho Boh povolal do služby v rómskom spoločenstve vo vodcovskom a pastierskom tíme. Okrem iného si vypočujeme aj príbeh vyslobodenia z okultizmu a následného Božieho obnovenia života.

DNES: Igor Rosa

Príbeh Igora Rosu, ako ho Boh povolal do služby v detskom Tábore Levítov, kde deti majú možnosť počuť evanjelium. Okrem iného sa dozvieme, ako to na tábore každoročne vyzerá a tiež, aké je ovocie týchto táborov.